Latakia (FA)

Občas musím vyjadriť úprimné sklamanie, a toto je jeden z tých momentov. Na tabakovky od Flavour Art som sa vždy tešil, až kým som otvoril túto. Od charakteristiky „tmavý tabak“ (dark tobacco) som čakal niečo úplne iné, hlavne po príjemných skúsenostiach s Black Tobacco od Flavourtec.

Márne som čakal, že zrením sa chuť upraví. Pokúšal som sa jej prísť na chuť niekoľkokrát, a vždy som to oľutoval. Keď sa táto trpká, horká chuť raz napije do vaty, bude Vaše chuťové bunky obťažovať ešte dlho. Teda, osobne som na ňu háklivý až tak, že ju cítim, až kým nevymením vatu / hlavu.

Prečo, Flavour Art? Prečo ste mi to urobili? Hoc musím priznať, že som začal s 5% koncentrácie, a až potom som zistil, že odporúčania sú začať na 1%.

Dúfal som, že ju použijem aspoň v tabakových mixoch na vyváženie príliš sladkých chutí. Škoda bázy, osobne mi prekážala úplne všade, stačila kvapka. Nakoniec sa mi ju podarilo predať formou inzerátu spolu s ostatnými, ktoré mi nesadli, ale človeka som opakovane a dôrazne upozorňoval. Chcel vyskúšať. A nakoniec to tiež ľutoval.

Rád by som niekedy spoznal človeka, ktorému Latakia vyslovene chutí.

Edit: už som ho spoznal, volá sa Edo a po ochutnaní si objednal pár fľaštičiek do zásoby. Pridávam teda hviezdičku, aby som nebol jednostranný.

Update po roku: pochopil som, že tento typ chutí má svojich priaznivcov a dá sa využiť v mixoch, no treba byť viac než opatrný s množstvom.


**

Výrobca: Flavour Art

12 komentárov k “Latakia (FA)

 1. Sandy Pce píše:

  Jestli můžu svůj pohled 🙂

  Původně jsem si myslel, že čtu úplně o jiné prichuti …

  Mě osobně nepřijde tak „tmavá“ jako tobě.
  Už jsem si dokonce rikal, jestli nepíšeš omylem o „Black“ prichuti – tam bych tomu popisu mozna i „rozuměl“ – ten mě osobně přijde trochu „specifičtější“.

  Ale Latakia?
  Mě osobně přijde prave docela jemná.

  No jsem tam kde to popisuji už dávno – každému muže přijít příchuť jiná no 🙂

  A chtel jsi někoho komu vyloženě chutná?
  Mám takového zákazníka – latakia je jeho základ a ostatní příchutě jen jako „doplňkové, které se prave latakii nevyrovnají“ ?

  A to je důvod, proč jsem se kdysi zamiloval do míchání a hotovky mě od té doby absolutně nechávají chladným ?

 2. Ladin píše:

  Latakia je mé nejoblíbenější tabákové aroma.
  Používám jej jako základ, přidám pár kapek Sultan od Imperie a pár kapek Lumberjack od Potions.
  14 dní uzrát.
  Liquid je světlý, dominují kouřovo tabákové tóny a v pozadí je dokresluje náznak bourbonovo vanilkové tartanky 🙂

 3. Pingback: FLAVOUR ART, FLAVOURTEC, FLAVOURIT - Kto sa v tom má vyznať?

  • ĎURU píše:

   Ahááá. No tento obrázok je z webu, z dielne FA, pravdepodobne sa jedná o „mock up“ = etikety sa pridávajú až „umelo“ v grafickom editore. 🙂 Tak tam je asi každá hnedá. Samozrejme aj moja bola priesvitná. Aj liquid.
   Tvoj recept znie zaujímavo. Ja nemusím ani Sultána ale spolu to môže byť haluz. Ten Lumberjack počujem prvýkrát.
   Skúšal si aj iné Latakie?

 4. Pingback: Séria Small Tobacco (One Hit Wonder) - recenzia • VAPE KLUB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.