Jar 2023: EU dotazník o regulácii tabakových výrobkov TPD3

Jar 2023: Dotazník EU o regulácii tabakových výrobkov

Ahojte, vaperi.

EU chystá nové regulácie trhu s tabakovými výrobkami (kam zaraďuje aj elektronické cigarety). Tieto regulácie sa nazývajú aj TPD3 (Tobacco Product Directive, tretia aktualizácia).

Opäť je to do veľkej miery „o nás bez nás“, keďže dokonca aj ja ako predajca som sa o tom musel dozvedieť náhodou, vďaka správe od môjho známeho z Grécka, ktorý tiež pracuje s e-cigaretami.

Čo by mal spraviť každý občan, ktorého sa to týka: Vyplniť dotazník, na ktorý vás práve nasmerujem.

Mám tu však dve pripomienky:

  • dotazník je trochu otravný bolehlav. Odhadovaný čas vyplnenia je uvedený 30 až 45 minút. Ja som to zmákol za 15 minút. No aj tak si myslím, že bežne zaneprázdnený pracujúci človek musí nájsť trochu času a vôle.
  • dotazník neoddeľuje tabakové výrobky od elektronických cigariet. Otázky sú často postavené tak, že tieto dva typy produktov sú v jednom vreci. A to si dovolím označiť ako zásadný problém!

V závere dotazníka máte možnosť vyjadriť pripomienku v rozsahu 500 znakov. Tentoraz vás nebudem inšpirovať predvyplneným textom, lebo to dopadne ako naposledy, keď médiá označili naše odpovede ako podvod, keďže sa textovo zhodovali. Ja som tam tentoraz napísal, ako som vďaka vapingu prestal fajčiť a tiež, že elektronické cigarety by nemali byť v jednom vreci s tými tabakovými.

Tak ak chcete, poďte na to.

A ak by tlačidlo nefungovalo, alebo tlačidlám neveríte, pripínam tu originál link:

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/13481-Evaluation-of-the-legislative-framework-for-tobacco-control/public-consultation_sk

Ďakujeme v mene všetkých, ktorým vaping pomohol skoncovať s cigaretami!

PS: téme sme sa už venovali niekoľkokrát. Napríklad TU alebo prvýkrát TU ešte v 2017.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.