Frankensteiner (FUU)

Černice a mentol.

Schytať kopačku do tváre a nechať sa oplieskať o zem. To sľubuje edícia Catch the Flavors od francúzskeho výrobcu báz a liquidov, FUU.

Chuťový charakter celej edície je vo všeobecnosti nekomplikovaný ale s o to intenzívnejším dopadom na náš jazyk a čuchové bunky. Všetky arómy z tejto línie si požičiavajú názov z wrestlerskej terminológie, ak ste niekedy zavadili buď o wrestling alebo o počítačové hry, Frankensteiner je špeciálny devastačný ťah, používa ho napr. Sonya Blade z bojovkovej série Mortal Kombat.

Neriedená aróma

je priezračná, riedka, bez farby, po zamiešaní a odležaní (7 dní) chytá jemne hnedý odtieň. Už od začiatku je chuť bohatá, podľa mňa sa dá sa vapovať chvíľu po namiešaní, nezdá sa že by časom chuť získavala ďalšie podtóny. FUU ju predáva len ako arómu, hotový liquid nezoženiete. Na rozdiel od väčšiny výrobcov na fľaštičke s arómou nedeklaruje optimálny riediaci pomer ale maximálne doporučené riedenie (15%). Zostaň pekne na svojich 7 – 10%, urobíš dobre.

V hotovom liquide

by ste podľa výrobcu mali spoznať kombináciu černíc (česky ostružina) so smrtiacim chladivým dozvukom mentolu a až „kozmetickým“ efektom v ich spojení. Zložky sa síce jednotlivo dajú identifikovať, v kombinácii ale vytvárajú veľmi zvláštny chuťový vnem nie nepodobný kolínskej. Je zvláštne ako spojenie dvoch chutí ústi do niečoho úplne nového. Bohatosť tejto chuti si vyberá svojho užívateľa a jej spomínaný parfémový charakter smeruje podľa mňa hlavne na MTL vaperov. Pochybujem že túto chuť zvládne celodenne vapovať Dlkár, pre MTLkára to ale môže byť skvelá príchuť pre zvláštne dni kedy potrebuje zaujať svoje okolie, asi hlavne dámske, para pri výdychu nesie intenzívnu vôňu. Majte ale vždy po ruke aj iný liquid a novú vatu. Ak sa vám chuť zunuje, nebudete ju môcť ani cítiť. Pozor tiež na koncentráciu, podľa mňa max 7%. Je veľmi výrazná, skombinovať ju s inou príchuťou sa Vám zaručene nepodarí, prebije všetko.

Testované na KF V5 (SS316L/0.3/3mm/8ot) a Cheetah (dual clapton, 0.25Ω ) s Fiber Freaks Original.

Hodnotí sa veľmi ťažko, jednoznačne totiž ide o kvalitu, v príchuti nenájdete nechcené chemické podtóny alebo nevýraznosť. Jej zvláštnosť je ale zároveň aj jej slabinou, nedá sa používať často. Rozhodne pred kúpou odporúčam ochutnávku, tipujem že milovať ju bude tak 10 ľudí zo sto. Aróma je rozhodne nadpriemerná, kvôli pre mňa rušivej, mocnej chuti musím stlačiť hodnotenie dole na priemer, dávam ***.


***

Výrobca: FUU

2 komentáre k “Frankensteiner (FUU)

  1. Patrik píše:

    No … mal som od fuu len dve a tuto prichut uz nechcem nikdy vidiet 🙂 … a prvy dojem ze to bolo ako nevidareny listerin.. tak sim nehal cas … po mesiaci uz trosku jemnejsie tie chemicke komce no stale … ustna voda… okamzite do zachodu.. dokonca mi na 80-90 percent pripomina heisenberga ! Od vamp vape … … takze odvtedy som uz od FUU nic neobjednaval no uvidime

    • ĎURU píše:

      Škoda že si zďaleka a nedôjdeš na košický Vape Zraz v nedeľu. Tam by si mohol ochutnať cez 10 liquidov FUU a vyvarovať sa tak sklamaniam a vyhodeným eurám v budúcnosti ..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.