Tobacco (Flavourtec)

Ak chcete Flavourtec Tobacco rovno kúpiť, nájdete ho na e-shope.

Tabakovky Flavourtec vapujem už dlhšie ako rok, a tak ich môžem hodnotiť s čistým svedomím.

Sériu recenzií začínam s tou najobyčajnejšou, s prostým názvom Tobacco.

Nečakajte chuť popolníka, ani chuť filtrových cigariet z krabičky. V trafike však zostaneme. Flavourtec Tobacco napodobňuje chuť a vôňu šúľacieho cigaretového tabaku, stredne tmavého, typu halfzware. Nie je to teda ani svetlá Virginia, ani tmavý Javaanse. Asi najbližšie má táto chuť k tabaku Drum Halfzware Shag (na Slovenskom trhu dnes už pod názvom Drum The Original).

Flavourtec Tobacco je aróma tabaku, ktorý nehorí. Vôňa čerstvo otvoreného balenia.

Chuť nie je v žiadnom prípade drsná ani trpká. Skôr sladká, na drevenom pozadí. Drevo je tu rozhodne jedno z kľúčových slov.

Pri ovoniavaní arómy sa objavuje aj vkusná kvapka rumu alebo niečoho podobného. Tabakovú chuť však vôbec nekazí a pri vapovaní sa vlastne vôbec neprejavuje.

Vhodné ako k rannej káve, tak ku večernému pivu. Pri vapovaní spôsobom MTL a dostatočnom nikotíne je to plnohodnotná náhrada zmotanej cigy.

Čo je pozoruhodné, chuť Flavourtec Tobacco cítim výrazne a jednoznačne aj po roku – a to si na väčšinu tabakoviek veľmi rýchlo zvykám – často už po mesiaci nevnímam ich chuť.

S koncentráciou odporúčam začať na 5% a nechať zrieť aspoň 3 týždne. Osobne sa celý čas motám medzi 4 a 5%.

Hoc namiešaný liquid tmavne do hneda, ku vate/hlavám je ukážkovo šetrný, v podstate neškodný. U mňa veľmi dôležitý parameter.

Negatíva budem hľadať len ťažko. Vinzi v úlohe pasívneho vapera zahlásil, že to vonia ako záchodová vôňa z vlaku ŽSR. Niečo na tom bude, no samého by ma to určite nenapadlo.

Ja by som skôr pokojne uveril tomu, že kvapka tejto arómy by mohla poslúžiť aj v tabakovom priemysle, pre vylepšenie vône.

Chuť tabaku má vo svete vapingu mnoho podôb. S ničím podobným ako Flavourtec Tobacco som sa však doteraz nestretol.

Odporúčam vyskúšať každému milovníkovi tabakoviek. Tiež každému, kto sa niekedy vyžíval vo vôni čerstvo otvoreného balenia cigaretového tabaku.

Budem rád, keď svoj názor na Flavourtec Tobacco napíšete do komentu.


*****

Výrobca: Flavourtec

PS: Mnoho vaperov si pletie poľský Flavourtec s talianskym Flavour Art. Mám pre vás pomôcku – Poliaci sa píšu spolu, kým Taliani oddelene.

2 komentáre k “Tobacco (Flavourtec)

  1. Pingback: FLAVOUR ART, FLAVOURTEC, FLAVOURIT - Kto sa v tom má vyznať?

  2. Pingback: PJ Empire Highrider - otvorená a kritická recenzia » VAPE KLUB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.