Shade (FA)

Bola to moja úplne prvá aróma v živote, takže sa pokúsim odmyslieť si, že je to pre mňa trochu nostalgická záležitosť.

Hoc je Shade oficiálne tabaková aróma, tabak pripomína tak vzdialene, že bez etikety by ste naň len ťažko dovideli. Vonia i chutí sladko. Má omnoho bližšie k akémusi cukríku, koláču alebo medu; len neviem ani za rok prísť na to, čo mi pripomína. Možnože rozmýšľam márne: táto aróma je špecifická. Budem však rád, keď do komentára napíšete, čo pripomína Vám.

Bez debaty je to však sladšia sestra Virginie, ale skôr tej od poľských Flavourtec . Ak by som mal Shade k niečomu prirovnať, bola by to práve Flavourtec Virginia.

Pre milovníka tabakových aróm, ktorý má rád radšej sladké ako drsné prekvapenia je Shade podmanivá. Nie je však invazívna – nestane sa, že by ste jej chuť nevedeli dostať z vaty pol dňa. Vytratí sa rýchlo. Vatu nezanáša. Čo je vlastne paradox, keďže je silne koncentrovaná. Nie raz som túto arómu používal ako záchranu chuťových buniek, keď som si pri ochutnávaní nalial do tanku niečo odporné a potreboval som na to zabudnúť, niečím to zatieniť. Názov Shade zjavne nebude náhodný.

Koncentrácia: Podľa internetov prvýkrát miešame na koncentráciu iba 2-3% a nechávame zrieť mesiac. (Priznám sa, že v dobe Shade som bol začiatočník a namiesto merania mililitrov som počítal arómu na kvapky.) Liquid postupne žltne a naberá tú správnu chuť. Je jasné, že človek je pri prvej aróme a zrení netrpezlivý, a tak som ju i ja cmurkal už po týždni, dvoch, troch…. ale tá pravá tmavožltá Shade so svojou plnou chuťou prichádza až po mesiaci.

FA Shade rozhodne odporúčam.

Ešte jeden malý dodatok: 3 mesiace od napísania tejto recenzie vapujem Flavourtec Virginia, a zisťujem, že je to tá istá chuť. Shade je však mocnejšia, výraznejšia,  koncentrovanejšia, sladšia.
Napadá mi, že si musím zohnať aj FA Virginia! (Edit: už ju mám, recenzia bude)


* * * * *

Výrobca: Flavour Art

Uložiť

Jeden komentár k “Shade (FA)

  1. Pingback: FLAVOUR ART, FLAVOURTEC, FLAVOURIT - Kto sa v tom má vyznať?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.