Cthulhu Valor MTL RTA – recenzia

Toho roku sa na trhu objavili tri mainstreamové motacie MTL atíky: Alberich 2 s nedôstojným poťahom a vzduchovými turbulenciami, Dead Rabbit MTL RTA, ktorý si pri poťahu rád zapískal…a na konci roka to prišiel zachrániť Cthulhu Valor MTL RTA.

Presne tak, už spoilerujem. Valor je môj víťaz kategórie cenovo dostupných MTL RTA v roku 2023. Skúsim to podať veľmi stručne.

Cthulhu Valor MTL RTA review

Prvé dojmy

Jednoduchý minimalistický dizajn, ktorý pripomína legendárneho Doggyho. Spracovanie na úrovni high-end, hladučké závity.

Tri drip tipy (náustky) v balení potešia. Verím, že aspoň s jedným sa každý skamaráti. A keby aj nie, verím že aj vy máte doma krabičku „drip tipy“ so svojimi obľúbencami.

 

Osádzanie

Celkom bežné. Ak nožičky špirálky nejdú správnym smerom, treba dať špirálku dolu hlavou. Presne to bol môj prípad. Pri Valorovi je lepšie mať drôt a spraviť si špirálku podľa potreby. Trochu som sa pobil, dal som to tam nakrivo, no funguje aj tak parádne.

 

Poťah

Poťah je hladučký ako po masle a nááádherne tichý, to zdôrazňujem a roztavilo moje vaperské srdiečko. Žiaden Darth Vader vedľa našich blížnych.

Poťah je teda dôstojný, hodný kráľa.

Žiaden liquid v ústach som nezažil, ani s tenkým náustkom.

Čo sa týka nastavenia vzdušnosti, nemáme tu žiaden otočný prstenec. Meníme len airdisky pod špirálkou, čiže vzdušnosť sa počas jazdy nastaviť nedá. Dva najmenšie airdisky sú ozaj tuháče!

 

Používanie

Vrchné plnenie je rýchle a suché. Vata sa neprepije. Doleješ a vapuješ ďalej bez starostí.

Suchá je celá prevádzka.

Nie sú tu žiadne experimenty s kovovým telom, takže cez pyrexové sklíčko celý čas vidím, koľko liquidu mi zostáva. Toto píšem, pretože to bol jediný dôvod, prečo som rýchlo opustil Bers 3.

Objem 2,4 ml mne úplne vyhovuje, osobne nikdy neužívam väčšie ako 2 ml tanky. Spotreba liquidu je úsporná.

 

Chuť

Odkazujem vás na tento článok.

No dobre, pár subjektívnych slov. Na Valora som presedlal z Millennium RTA, ktoré som medzičasom spoznal a vytunil na luxusnú chuť. A tak mi Valor pripadá o bodík nižšie, konkrétne menej výrazne. Millennium s tuningom ma však stál 200€ +, Valor stojí 40€. Tyvole, štyridsať eur… nechcem porovnávať neporovnateľné a tak môžeme ísť na záver.

 

Záver

Kvalitný DIY MTL vaping je zas raz dostupný každému.

Ako som napísal v úvode, Valor prišiel na konci roka 2023, aby celú MTL RTA scénu tak trochu zachránil.

Keby stál sto eur, začnem váhať o pol bode dolu, hoc nemám rozumný dôvod. Nuž pri tejto cenovke, za ktorú dostaneš úžitok na úrovni high-end… plný počet. 5/5.

Valor kúpiš tu. A neváhal by som, keďže Cthulhu sa zvyknú vynoriť a potom zas zmiznúť…

 

Ešte dve fotečky z buildovania, možno niekomu pomôžu:

Cthulhu Valor build

Cthulhu Valor build 2

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.