Ak hľadáte návod na domáce miešanie liquidov, kliknite tu.

Jedno je isté: čím viac DIY (urob si sám), tým kvalitnejší vaping. Či už vravíme o atomizéroch, alebo o liquidoch.

Liquid si môžem miešať podľa svojich predstáv a podľa schnopností mojej e-cigy.

Do sveta tvorby vlastných liquidov som sa dostal úplnou náhodou a spočiatku som sa bránil. Vôbec ma nelákala predstava fľaštičiek, percent, počítania, prelievania, zrenia. Aký som bol hlúpy. Táto činnosť zaberie 10 minút do mesiaca a matematiku ZŠ. Nehovoriac o tom, že dodnes niekedy miešam „od oka“ (keď miešam len pre seba). Príprava vlastného liquidu sa vlastne vôbec nelíši od prípravy vody so sirupom. Jediný rozdiel je, že sa pracuje s menšími množstvami tekutín a že niektoré príchute musíme nechať trpezlivo dozrieť.


A odmena? Odmeny sú dve a sú nepopierateľné.

Prvou je cena. Dostanete sa na tretinu pôvodných nákladov.

A druhou je kvalita.
Namiešate si liquid požadovanej chuti a hlavne hustoty, ktorá je pri vapingu zásadná. Príliš riedky liquid totiž prská do úst, na zuby – nič príjemné, a príliš hustý liquid sa nestíha nasávať do vaty v e-cigarete, čiže sa vata spáli nasucho a vy musíte meniť žhaviacu hlavu alebo vatu.

Takže paradoxne: DIY miešanie liquidov môže byť vyššia kvalita za nižšiu cenu.

V pomere cena-výkon je príprava vlastného liquidu bezpochyby to najlepšie, čo môžete dostať. Platí tu ten istý princíp, ako keď si porovnáte jedlo pripravené v reštaurácii a jedlo pripravené vo Vašej kuchyni.

Lepšie raz skúsiť ako stokrát počuť. Ak neviete, ako začať, je tu pre vás tento návod.