Vy ešte fajčíte horiace, suché, drahé a smradľavé cigarety? Nie je tomu tak dávno, čo som bol jedným z Vás. Fajčil som takmer krabičku denne, 15 rokov bez prestávky. Zhypnotizovaný závislosťou som kupoval ďalšiu, akonáhle sa v tej mojej ocitli posledné 2 cigarety. Nikdy som nechcel s fajčením prestať, ani vo sne som o tom neuvažoval. Bola to moja forma relaxu, uvoľnenia a vôbec mi nevadilo, že škodím okoliu, že smrdím, že smrdí priestor, v ktorom fajčím, nechcel som si pripustiť, že denne odovzdávam svoj príspevok do špinavého cigaretového biznisu, ktorý nás zdiera čoraz viac.

Posledné roky mi však nevadilo ani tak to, že cigarety sú čoraz drahšie. Vadilo mi hlavne to, že sú čoraz menej kvalitné, že v tabaku cítiť z roka na rok viac a viac záhadných pachutí. No úplne najviac mi vadilo, že je nezdravo SUCHÝ a stalo sa to štandardom. Posledných zopár rokov je na Slovensku problem kúpiť cigarety, v ktorých by bol tabak primeranej vlhkosti, vhodnej k fajčeniu. Tie cigarety sú naplnené PRACHOM. Skúste si jednu vyšúľať a pozrite sa, čo vťahujete.
Jednoducho, posledné roky fajčenia pre mňa boli len závislosťou bez pôžitku. Cigarety som zahadzoval po pár poťahoch s komentárom „fuj“. Tú pachuť horiaceho prachu si pamätám dodnes.

Prvú e-cigaretu som si kúpil zo zvedavosti, z rozmaru, ako hračku na Vianoce. Bolo to klasické tenké „perečko“, eGo-T.  Vôbec som nechcel prestať fajčiť. Vnímal som ju ako bublifuk do interiéru či do auta. A popritom som fajčil klasické horiace cigarety. eGo-T dávala málo pary, baterka sa rýchlo vybíjala a knôt sa rýchlo zaniesol. Skúšal som teda ďalšie a ďalšie produkty, čo ma stálo nemálo peňazí – keďže mi nemal kto poradiť a stále to boli pokusy-omyly a ľútosť nad vyhodenými peniazmi za ďalší šmejd. Po 6 mesiacoch tápania som konečne našiel seriózny obchod, vyhovujúcu e-cigu, a tiež možnosť namiešať si kvalitný liquid podľa vlastných predstáv. Fakt, že už nie som fajčiar, ale vaper, som si uvedomil v momente, kedy som bol v trafike kúpiť babičke krížovky a promotérka nejakej značky cigariet ma oslovila:
„Fajčíte?“
„Nie.“
Bol to parádny pocit, ktorý si budem navždy pamätať. Nemohol som uveriť, že takto odpovedám naozaj ja, človek, ktorý ešte nedávno každý večer kontroloval, či si bude mať ráno čo zapáliť. Nikdy by mi ani vo sne nenapadlo, že sa zbavím cigariet.

Projekt VAPE KLUB je tu na to, aby Vás usmernil, naviedol, aby Vám poradil, aby ste sa nemuseli trápiť a vyhadzovať peniaze ako ja vo svojich začiatkoch. Významnou súčasťou projektu VAPE KLUB je osobné poradenstvo pre začiatočníkov. Takže ak sa rozkukávate a potrebujete usmerniť, kontaktujte ma.

Zaujímavá infografika s témou „čo sa deje s Vašim telom, keď prejdete z fajčenia na vaping“ (zatiaľ iba v angličtine)

Ak ste to dočítali až sem a stále nemáte svoju prvú e-cigaretu, je čas to napraviť!
Tento článok je prozaický útvar a v žiadnom prípade nechce propagovať užívanie nikotínu, ku ktorému text žiadnym spôsobom nenabáda.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť